Kurum, Soru Alıp Almayacağını İl Başkanı’na Sordu

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “Yeniden Büyük İstanbul Mitingi” için yaptığı basın açıklaması ardından, basın mensuplarından soru alıp almayacağını partisinin İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe‘ye sordu.

Kurum, bugün İstanbul’da düzenlenecek “Yeniden Büyük İstanbul Mitingi” öncesi, dün yaptığı basın açıklamasında tüm İstanbulluları Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek mitinge davet etti. Kurum, “Yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle saat 14.00’te burada bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız ve aslında 31 Mart akşamı Saraçhane’de yapacağımız bayramın bir provası olacak” dediği açıklamadan sonra ufak bir sessizlik ardından AKP İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe’ye “Soru alacak mıyız?” dedi, Kabaktepe’nin “Yok Başkanım, varsa…” dediği sırada bir basın mensubundan “Mal beyanınızda bulunan Kağıthane’deki evinizin projesine Bakanlığınız döneminizde ÇED olumlu raporu verdiğiniz iddiası var. Buna ilişkin ne diyeceksiniz?” sorusu geldi. Kurum, bu soruya şu yanıtı verdi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak büyük olan bütün projelere ÇED raporu veririz. Siz bir şey bulamadığınız ve illa bir şey bulmak için çalışma yaptığınız için, ne arasanız nafile, bulamayacaksınız!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x