Anamur-Kıbrıs seferleri başlıyor

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna, Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelesinin işletilmesine yönelik taleplerinin kabul edildiğini açıkladı. Kıbrıs-Anamur seferleri için çalışmalara başladıklarını belirten Tuna, yaklaşık iki ay içerisinde seferlerin başlayacağını söyledi.

Kıbrıs seferleri için çalışmalar başladı

Yaklaşık 2 ay içerisinde Kıbrıs seferlerinin başlayacağını açıklayan Başkan Tuna, “Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelemizin işletilmesine ilişkin olarak; yolcu giriş ve çıkışları için gerekli tesislerin düzenlenmesi, gümrüklü ve gümrüksüz alanların oluşturulması, yolcu bekleme ve dinlenme alanlarının yapılması, her türlü aracın güvenli bir şekilde yanaşabilmesi ile tesisin tüm donatılarının vaziyet planına göre teşkil edilmesi yatırımlarını yaptıktan sonra yaklaşık 2 ay içerisinde Kıbrıs seferlerimiz başlıyor. Bununla da kalmayarak diğer Akdeniz ülkelerine ticaret ve turizm bağlamında seferler başlatmayı planlamaktayız. Böylece bir cazibe merkezi oluşturulması amaçlanmaktadır. Anamur ve Bozyazı ilçelerimiz ile bölgemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bölgenin turizm, ticaret ve tarım potansiyelinin harekete geçirilmesi amaçlanıyor

Bölgenin dünyaya açılan kapısı olacağını belirttiği Anamur Feribot ve Deniz Uçağı İskelesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Tuna, “Anamur Ticaret ve Sanayi Odası olarak halkımızdan ve üyelerimizden aldığımız güç ve destekle hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Tuna, Ticaret Bakanlığının da onayı alınarak Yücelen Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı ve Anamurlu iş insanlarının katılımlarıyla Anamur Ticaret ve Sanayi Odası adıyla kurulan şirketin yüzde 10’luk hissesinin odaya ait olduğunu belirterek, “Şirket hesabına yatırılan sermaye taahhüdümüz olan 2 milyon TL’nin tamamı ortaklar tarafından bağış olarak taahhüt edilerek hesabımıza yatırılmış ve şirketimizin hesabına aktarılmıştır” dedi. – MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x